Історія НВК

 

Навчальний заклад розпочав свою роботу у серпні 1974 року. Будівництво школи вела Ілінецька ПМК №34 (начальник Олійник Д.П.)

На перше вересня класи здали в експлуатацію. Їдальню, актовий та спортивний зали, гуртожиток добудували до листопада.

Першим директором школи була призначена Ірина Мусіївна Атаманюк, заступником по навчально-виховній роботі  Картова Галина Сергіївна. Навчальний процес здійснювали 35 учителів. Школа гордилася своїми досягненнями у навчанні та вихованні учнів. З'явилися свої традиції.

У 1983 році навчальний заклад очолив Олександр Лаврентійович Балинський. Значна увага приділялася зміцненню матеріально-технічної бази. Проводились капітальні ремонти приміщень, було замінено труби водопостачання та теплотраси. Удосконалювався навчально-виховний процес.

У 1994 році директором школи призначено Анатолія Григоровича Фаріона. Прагнучи утвердити у навчальному закладі дух інновацій, він ініціював запровадження модулно-розвивальної системи навчання, за якою школа працювала 4 роки (1996-2000).

У 2003 році школа реорганізована в навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №2".

Посвята в гімназисти

У 2004 році за рейтинговою оцінкою, яку проводило управління освіти і науки облдержадміністрації серед 15 шкіл області НВК визнано кращим у питанні реформування галузі і запровадження в навчально-виховний процес державних стандартів. Брались до уваги і рівень підготовки педагогічних кадрів, участь учнів в обласних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та змаганнях.

Розпочинається робота з реконструкції основного приміщення школи. Ведеться благоустрій території: встановлюється нова огорожа, асфальтується подвір'я, розбиваються клумби та газони. 

З 2008 року директором школи є Гобеляк Раїса Олександрівна. Вона продовжила курс свого попередника на інноваційний розвиток освітнього простору НВК. Запроваджується проблемне навчання, метод проектів, реалізується програма "Обдаровані діти". За результатами ЗНО протягом 2009-2011 років НВК в десятці найрезультативніших навчальних закладі області. 

Продовжується реконструкція навчального закладу: змінені вхідні двері, здійнено ремонт в актовій залі, покращується зовнішній вигляд приміщень, створено блок для забезпечення навчання першокласників (класна кімната, роздягальня, туалет), реконструйовано приміщення стоматкабінету, створено комплексну майстерню з обслуговуючої праці.

Директор НВК Гобеляк Р.О.

За роки свого існування школа випустила близько трьох тисяч учнів. Навчальний заклад гордиться своїми випускниками. 25% педколективу сьогодні - це випускники школи, значна їх частка і серед медичних працівників району. Кандидатами наук стали Шумник Анатолій Васильович (геологія) та Сироватко Ігор Іванович (зоотехнія), Шевчук Юрій Кузьмович - начальник відділу маркетингу у фірмі "Екологічний продукт" м. Київ, Мулярчук Андрій Іванови - помічник посла у Пакистані, Чуйкевич Володимир Іванович - власник будівельної фірми у Москві. І Цей перелік ще дуже довго можна продовжувати!

На сьогоднішній день школа пишається своїми досягненнями.

Для організації навчально-виховного процесу навчальний заклад має два навчальнів корпуси: 1-й -  початкова школа; 2-й - школа ІІ-ІІІ ступенів.

В школі функціонують:

⇒ 14 предметних кабінетів;

⇒ спортивний зал, спортивна кімната;

⇒ стадіон;

⇒ медичний кабінет;

⇒ хореографічний зал;

⇒ бібліотека;

⇒ 2 кабінети інформатики;

⇒ методичний кабінет;

⇒ редакція шкільної газети «Авеста»;

⇒ 2 майстерні трудового навчання;

⇒ майстерня обслуговуючої праці;

⇒ їдальня на 120 місць.

Кабінети забезпечені обладнанням і унаочненням.

Якісну освіту, систематичну виховну роботу забезпечує педколектив із 60 педагогічних працівників.

Вищу кваліфікаційну категорію мають 32 педагоги, І категорію – 11 педагогів, ІІ категорію – 7 педагогів, спеціаліст – 10 педагогів, вчителів-методистів – 12, звання «старший учитель» мають 12 педагогів.

Нагороди педагогічного колективу:

♦ Нагороджені Знаком «Відмінник освіти»                                          -24

♦ Нагороджені Грамотою Міністерства освіти і науки України       -28

♦ Нагороджені Грамотою управління освіти і науки ОДА              -37

В 1997, 2008, 2011 роках педагогічний колектив навчального закладу за значні досягення в організації навчально-виховного процесу заносився на районну Дошку пошани.

Методична тема навяального закладу: "Створення в школі умов для інтелектуального розвитку учнів, виховання творчої особистості вчителя та учня".

На високому рівні у школі працює дитяче самоврядування. Його основною ціллю є формування і розвиток соціальнно активної молоді з почуттям національної самосвідомості і високої громадської позиції.

Самоврядування в навчальному закладі складається з трьої ступенів:

     І ступінь "Барвінкові групи" - 2-4 класи;

     ІІ ступінь Піонерська палата "Екологічна варта" - 5-7 класи;

     ІІІ ступінь "Парламентські класи"  - 8-11 класи.

Вищим ступенем самоврядування є шкільний парламент на чолі з президентом школи. Парламенту школи підпорядковується піонерська палата "Екологічна варта", очолює яуц голова піонерської палати. Піонерська палата "Екологічна варта" корегує роботу барвінкових груп.

У 2007 році завдяки договору про співпрацю між навчальним закладом та районною ДЮСШ було створено спортивний клас зі спеціалізацією "Баскетбол". Сьогодні баскетбольна команда є учасником не тільки районних і обласних, але й Всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань. Про успішні виступи свідчать численні кубки та грамоти.

 Члени баскетбольної команди, вихованці спортивного класу

В 2011 році рішенням ради навчального закладу вчителі та учні, які мають найвищі досягнення відзначаються Почесним знаком "Обличчя школи". Такий знак отримали:

♦ Фаріон Лідія Петрівна - учитель географії;

♦ Костюк Богдан - учень 9 класу, неодноразовий переможець районних та обласних олімпіад, інтелектуальних конкурсів;

♦ Скарбовійчук Дарина - лідер учнівського самоврядування району;

♦ Змієвець Дмитро - президент учнівського парламенту школи;

♦ Сальніков Максим - переможець районних та обласних конкурсів "Проліски надій".

В 2012 році рішенням ради навчального закладу вчителі та учні, які мають найвищі досягнення відзначаються Почесним знаком "Обличчя школи". Такий знак отримали:

♦ Гобеляк Раїса Олександрівна - директор НВК за впровадження інноваційних технологій, модернізацію системи освіти;

♦ Фаріон Лідія Петрівна - учитель географії за підготовку переможців ІІ, ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської олімпіади з географії;

♦ Лукашенко Світлана Тарасівна - учитель української мови та літератури за підготовку переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з української мови, конкурсу ім. П. Яцика, конкурсу ім. Т.Г. Шеченка, конкурсу читців поезії місцевих авторів;

♦ Костюк Богдан - учень 9-Б класу за досягнення у навчанні, переможець ІІ, ІІІ та ІV етапів предметних олімпіад;

♦ Задачін Денис - учень 9-А класу за спортивні досягнення, учень спортивного класу, капітан баскетбольної команди.