Навчальний заклад розпочав свою роботу у серпні 1974 року. Будівництво школи вела Ілінецька ПМК №34 (начальник Олійник Д.П.)

На перше вересня класи здали в експлуатацію. Їдальню, актовий та спортивний зали, гуртожиток добудували до листопада.

Першим директором школи була призначена Ірина Мусіївна Атаманюк, заступником по навчально-виховній роботі  Картова Галина Сергіївна. Навчальний процес здійснювали 35 учителів. Школа гордилася своїми досягненнями у навчанні та вихованні учнів. З’явилися свої традиції.

У 1983 році навчальний заклад очолив Олександр Лаврентійович Балинський. Значна увага приділялася зміцненню матеріально-технічної бази. Проводились капітальні ремонти приміщень, було замінено труби водопостачання та теплотраси. Удосконалювався навчально-виховний процес.

У 1994 році директором школи призначено Анатолія Григоровича Фаріона. Прагнучи утвердити у навчальному закладі дух інновацій, він ініціював запровадження модульно-розвивальної системи навчання, за якою школа працювала 4 роки (1996-2000).

 

У 2003 році школа реорганізована в навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №2”.

 

Посвята в гімназисти

У 2004 році за рейтинговою оцінкою, яку проводило управління освіти і науки облдержадміністрації серед 15 шкіл області НВК визнано кращим у питанні реформування галузі і запровадження в навчально-виховний процес державних стандартів. Брались до уваги і рівень підготовки педагогічних кадрів, участь учнів в обласних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та змаганнях.

Розпочинається робота з реконструкції основного приміщення школи. Ведеться благоустрій території: встановлюється нова огорожа, асфальтується подвір’я, розбиваються клумби та газони. 

З 2008 року директором школи є Гобеляк Раїса Олександрівна. Вона продовжила курс свого попередника на інноваційний розвиток освітнього простору НВК. Запроваджується проблемне навчання, метод проектів, реалізується програма “Обдаровані діти”. За результатами ЗНО протягом 2009-2017 років НВК в десятці найрезультативніших навчальних закладі області. 

З 2017 року навчальний заклад отримує статус опорного з двома філіями: Лисогірською та Якубівською. У 2019 році приєднано ще одну філію – Тягунську.

Для організації навчально-виховного процесу навчальний заклад має два навчальнів корпуси: 1-й – початкова школа; 2-й – школа ІІ-ІІІ ступенів.

В школі функціонують:
⇒ 14 предметних кабінетів, 20 навчальних кімнат;
⇒ спортивна зала, спортивна кімната;
⇒ актова зала;
⇒ стадіон;
⇒ медичний кабінет;
⇒ бібліотека;
⇒ 3 кабінети інформатики;
⇒ методичний кабінет;
⇒ редакція шкільної газети «Авеста»;
⇒ 2 майстерні: трудового навчання, майстерня обслуговуючої праці;
⇒ майстерня обслуговуючої праці;
⇒ їдальня на 120 місць.

Продовжується реконструкція навчального закладу: змінені вхідні двері, здійнено ремонт в актовій залі, осучаснюється зовнійшній вигляд навчальних корпусів (утоплення стін, капітальний ремонт дахів), реконструювано внутрішні вбиральні, формується нове освітнє середовище (змінюється дизайн навчальних приміщень, їх забезпечено сучасними меблями, унаочненням, мультимедійними засобами).

За роки свого існування школа випустила близько трьох тисяч учнів. Навчальний заклад гордиться своїми випускниками. 25% педколективу сьогодні – це випускники школи, значна їх частка і серед медичних працівників району, успішних бізнесменів, державних службовців, представників виборних органів влади. Кандидатами наук стали Шумник Анатолій Васильович (геологія) та Сироватко Ігор Іванович (зоотехнія), Шевчук Юрій Кузьмович – начальник відділу маркетингу у фірмі “Екологічний продукт” м. Київ, Мулярчук Андрій Іванови – помічник посла у Пакистані, Чуйкевич Володимир Іванович – власник будівельної фірми у Москві. І Цей перелік ще дуже довго можна продовжувати!

Якісну освіту, систематичну виховну роботу забезпечує педколектив із 70 педагогічних працівників.

Вищу кваліфікаційну категорію мають 47 педагогів, І категорію – 9 педагогів, ІІ категорію – 6 педагогів, спеціаліст – 8 педагогів, вчителів-методистів – 12, звання «старший учитель» мають 12 педагогів.

Нагороди педагогічного колективу:
♦ Нагороджені Знаком «Відмінник освіти» – 24
♦ Нагороджені Грамотою Міністерства освіти і науки України – 31
♦ Нагороджені Грамотою управління освіти і науки ОДА – 43

В 1997, 2008, 2011, 2015, 2018 роках роках педагогічний колектив навчального закладу за значні досягнення в організації навчально-виховного процесу заносився на районну Дошку пошани.

Методична тема навчального закладу: “Створення в школі умов для інтелектуального розвитку учнів, виховання творчої особистості вчителя та учня”.

На високому рівні у школі працює дитяче самоврядування. Його основною ціллю є формування і розвиток соціально активної молоді з почуттям національної самосвідомості і високої громадської позиції.

Самоврядування в навчальному закладі складається з ради гімназії та парламенту школи. з ініціативи та силами членів учнівського самоврядування в рамках проекту “Відкриваємо Україну” створено куточок відпочинку з нестандартними меблями та можливістю підзарядки гаджетів від електроенергії, яку виробляють сонячні батареї, встановлені на даху НВК.

Члени баскетбольної команди, вихованці спортивного класу

У 2007 році завдяки договору про співпрацю між навчальним закладом та районною ДЮСШ було створено спортивний клас зі спеціалізацією “Баскетбол”.

Сьогодні баскетбольна команда є учасником не тільки районних і обласних, але й Всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань. Про успішні виступи свідчать численні кубки та грамоти.

В 2011-2016 роках рішенням ради навчального закладу вчителі та учні, які мають найвищі досягнення відзначаються Почесним знаком “Обличчя школи”. Такий знак отримали:
♦ Фаріон Лідія Петрівна – учитель географії;
♦ Костюк Богдан – учень 9 класу, неодноразовий переможець районних та обласних олімпіад, інтелектуальних конкурсів;
♦ Скарбовійчук Дарина – лідер учнівського самоврядування району;
♦ Змієвець Дмитро – президент учнівського парламенту школи;
♦ Сальніков Максим – переможець районних та обласних конкурсів “Проліски надій”;
♦ Гобеляк Раїса Олександрівна – директор НВК за впровадження інноваційних технологій, модернізацію системи освіти;
♦ Лукашенко Світлана Тарасівна – учитель української мови та літератури за підготовку переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з української мови, конкурсу ім. П. Яцика, конкурсу ім. Т.Г. Шеченка, конкурсу читців поезії місцевих авторів;
♦ Задачін Денис – учень 9-А класу за спортивні досягнення, учень спортивного класу, капітан баскетбольної команди;
♦ Зайчук Лариса Юхимівна – учитель української мови та літератури за підготовку переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з української мови, конкурсу ім. П. Яцика;
♦ Петренко Тетяна – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів;
♦ Антонець Вадим – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів;
♦ Вітюк Наталя – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів;
♦ Падура Олександр – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів;
♦ Чабан Анжеліка – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів;
♦Поцілуйко Катерина – за активну участь у громадському житті навчального закладу;
♦ Романюк Олександр – за високі досягнення в мистецьких конкурсах;
♦ Сидоренко Вадим – за високі досягнення в спорті;
♦ Костюк Інна Володимирівна – вчителя біології за підготовку призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з біології;
♦ Кирилюк Ілона – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад;
♦ Барицька Світлана – за високі досягнення в навчанні, перемоги в ІІ, ІІІ етапах предметних олімпіад;
♦ Горбань Аліна – за активну участь у громадському житті навчального закладу;
♦ Кирилюк Юрій – за активну участь у громадському житті навчального закладу.

У 2012 році навчальний заклад отримав Диплом третьої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2012» за активну роботу з модернізації системи освіти.

З початком російської агресії на Сході України колектив НВК активно включився у волонтерську роботу з підтримки наших воїнів. На фронт відправлялися посилки з продуктами харчування, солодощами, листи, малюнки, новорічні прикраси на ялинку, маскувальні сітки. За кошти, зібрані під час акції «Життя замість квітів», 1 вересня 2015 року було придбано і передано нашому земляку Стельмащуку М.С., який захищав Україну, бронежилет та каску. Учні та учителі стали частими гостями Вінницького військового госпіталю.

У навчальному закладі створено куточок бойової слави, присвячений випускнику школи, заступнику командира 3-го механізованого батальйону, полковнику Багнюку О.О., який загинув захищаючи суверенітет і цілісність України під час танкової атаки сепаратистів 12 вересня 2012 року біля села Петрівське Донецької області. У листопаді 2015 році на фасаді основного корпусу школи було встановлено Меморіальну дошку на честь полковника Багнюка О.О.