День української писемності та мови

Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть коли українську мову намагалися витіснити, знищити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. З року в рік наша мова збирає все більше справжніх прихильників. Вже з 1997-го року щорічно в Україні святкують День української писемності та мови. Цьогоріч до свята доєднались учні ліцею, пишучи диктант національної єдності “Дороги України” 27 жовтня. Сьогодні ж говорили про красу та багатство рідного слова впродовж усього дня. Українські назви кольорів, скоромовки та синоніми до власне українських слів дали початок новому робочому тижню у навчальному закладі. Великі перерви перетворились на квест для дев’ятикласників та п’ятикласників. Якщо ж учні 9 класів подорожували станціями, на яких перевірялись теоретичні знання з мови та уміння працювати в команді, то учні 5 класів об’єднались у фотоквесті – і вразили всіх здібностями, кмітливістю та знаннями.